Kadıköy’deki istek şarkı cinayetinde müebbet hapis talebi

İstanbul Kadıköy’de istek şarkı tartışmasında 30 yaşındaki Cihan Aymaz’ı öldüren Mehmet Caymaz’ın ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. İddianamede şüphelinin savunmasına itibar edilmemesi ve haksız tahrik hükümlerinin uygulanmaması gerektiği değerlendirmesi yapıldı.

İÇKİ ŞİŞESİNİ BIRAKIP ŞARKI İSTEDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanana iddianamede Cihan Aymaz’n bir süredir Kadıköy iskelesinde kendisine ait hoparlör ve mikrofonla müzik yaptığı belirtildi. 2 Mayıs 2023 tarihinde Mehmet Caymaz’ın iskelenin oraya geldiği, elindeki içki şişesini bıraktıktan sonra Cihan Aymaz’a bağırarak istek şarkı istediği kaydedildi.

ELİNDE BIÇAKLA TEHDİT SAVURDU

Cihan Aymaz’ın Mehmet Caymaz’a sakin olmasını, istediği şarkıyı çalacağını söylediği kaydedildi. İddianamede olay anı ise şu şekilde anlatıldı; şarkı istedikten sonra şüphelinin yanında getirdiği bıçakla küfürlü tehditler savurarak Cihan Aymaz’ın önce boyun kısmından daha sonra ise göğüs bölgesinden yaraladığı, Aymaz’ın aldığı yaranın etkisiyle denize düştüğü anlatıldı. Cihan Aymaz’ın olay sonrasında hastaneye kaldırıldığı ancak yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadığı iddianamede yer aldı.

‘SAVUNMASINA İTİBAR EDİLMEMELİ’

Şüpheli Mehmet Caymaz’ın olay yerinde tehdit edilmesi sonrasında kendisini savunmak için bıçağı savurduğuna dair savunma yaptı. İddianamede Caymaz’ın savunmasına karşın tanık ifadeleri ve güvenlik kamerası görüntülerinde savunmayı destekler nitelikte bir tespit bulunamadığı, bu nedenden dolayı şüphelinin savunmasına itibar edilmemesi ve haksız tahrik hükümlerinin uygulanmaması gerektiği değerlendirildi. İddianame Caymaz’ın ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x