İGİAD 10. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı

İkram sonrası başlayan program; İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan’ın selamlama konuşmaları, Plaket Takdim töreni, Genel Kurul gündemi ve Teşekkür konuşmaları ile son buldu.

İGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Karahan, İGİAD’ın son 3 yılda gerçekleştirdiği faaliyetleri Hazirun ile paylaştı. Karahan konuşmasında; 2015’ten bu yana geçen süre içerisinde iş ahlakı ve girişimcilik alanlarında ciddi çalışmalar yaptıklarını ve bu çalışmaların kamuoyunda takdir ile karşılandığını söyledi.

Başkan Ayhan Karahan’ın selamlama konuşmasından sonra, program; komisyonlarda üstün performans sergileyen üyelere ve bir önceki dönem İGİAD Yönetim Kurulu görevini devreden üyelere plaket takdim törenleri ile devam etti.

Plaket takdim törenin son bölümünde 9 yıllık Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini hakkıyla devreden Ayhan Karahan’a plaket ve hediye takdimi yapıldı.

10. Olağan Genel Kurul Toplantısı için divan heyetinin seçimine geçildi. Divan heyeti başkanlığına, önergenin oylanması neticesinde Av. Reşat Petek, üyeliklerine ise Şükrü Alkan ve Hüseyin Dinçel seçildi.

Divan heyeti seçiminin hemen ardından 2021-2023 dönemi bütçenin okunması, 2024 dönemi tahmini bütçenin sunumu, 2022-2023 dönemi denetleme kurulu raporunun okunması ve İbrası için Mali ve İdari İşler Başkanı Şükrü Özkara kürsüye gelerek delegelere okudu.

Sunumların akabinde Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirildi.

Genel Kurul gündemi sonrası dilek ve temenniler kısmına geçildi. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, İLKE Mütevelli Başkanı Prof. Dr.  Nihat Erdoğmuş, İGİAD Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Adnan İnanç, İGİAD Genel İdare Kurulu Üyesi İsmail Yanarateş ve İGİAD Eğitim ve Araştırma Komisyonu Başkanı Ömer Bedrettin Çiçek haziruna konuşmalarını gerçekleştirdi.

Programın son bölümünde İGİAD başkanlığına seçilen Hüseyin Akça kürsüye gelerek İGİAD Yönetim Kurulu adına delegelere bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Akça konuşmasında; Tevdi edilen görevi bir adım ileriye taşımak için gayret göstereceklerini ve şu ana kadar yönetim kurullarında, komisyonlarda görev alan tüm üyelere teşekkür ettiğini söyledi.

Hüseyin Akça başkanlığındaki İGİAD Yönetim Kurulu şekillendi. İGİAD’ın 2024-2026 yılları arasında görev alacak Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Emrah Yazıcı, Sinan Şahin, Şükrü Özkara, Orhan Demir, Yusuf Şentürk, Adem Güler, Mikail Karaca, Mahmut Reşit Üstün, Muhammet Sait Bozik, Enes Alkan, Selçuk Kar, Ahmet Terzi, Nurullah Yabanigül, Vasfi Akdeniz, Ali Hasan Kılıç, Raşit Genan.

İGİAD’ın yeni Yönetim Kurulu’nu ve diğer kurullara seçilen üyelerimiz tebrik ediyor, hayırlı çalışmalar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x