Gazze’yi destekleyen ünlü oyuncu kovuldu

Meksikalı aktris ve şarkıcı Melissa Barrera, İsrail’in haftalardır devam eden şiddetine tepki gösterdiği için Hollywood’da tepki çekti.

33 yaşındaki oyuncunun, sosyal medyada İsrail-Hamas savaşıyla ilgili yorumları nedeniyle “Çığlık VII”den kovulduğu bildirildi.

Kaynakların Deadline’a verdiği bilgiye göre, Barrera, “Yahudi karşıtı olarak algılanan Instagram hikayeleri” nedeniyle Spyglass Media prodüksiyonundan çıkarıldı.

Aktris geçen ay çatışmayla ilgili paylaşımlar yapmaya başladı ve Instagram hikayesinde Meksika bayrağı logosunun yanında “Ben de sömürgeleştirilmiş bir ülkeden geliyorum. Filistin özgür olacak. Bizi gömmeye çalıştılar, tohum olduğumuzu bilmiyorlardı” diye yazdı.

Başka bir gönderisinde de, “Gazze şu anda bir toplama kampı gibi muamele görüyor. Gidecek yer yok, elektrik yok, su yok, herkesi bir köşeye sıkıştırılmış… İnsanlar tarihimizden hiçbir şey öğrenmedi. Ve tıpkı tarihimizde olduğu gibi insanlar olup biteni hâlâ sessizce izliyor. Bu soykırım ve etnik temizliktir” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x