Fatih Altaylı’dan Seçil Erzan Skandalına İlişkin Yazı: “Cumhurbaşkanlığı Tarafından Bankaya Telefon Gitti”

Ülke gündemine bomba gibi düşen futboldaki dolandırıcılık skandalında gazeteci Fatih Altaylı’nın köşe yazısında yer alan detaylar konuyu bir kere daha farklı yerlere taşıdı. 

Fatih Altaylı yazısında banka yönetimine Cumhurbaşkanlığından telefon açıldığını ve buna da bankanın “Ne yazık ki ödeme yapmamız mümkün değil” cevabı verdiğini belirtti. 

İşte Fatih Altaylı’nın yazısında öne çıkan detaylar…

Kaynak: https://fatihaltayli.com.tr/kose-yazi…

“Kimileri, Fatih Terim’in davası olmamasına gerekçe olarak Mehmet Ağar ile olan yakınlığını gösteriyor ve “Ağar onun parasını çoktan tahsil etmiştir” diyorlar. Zannetmiyorum. Çünkü Mehmet Ağar’dan çok daha güçlü biri devreye girdiği halde bu iş çözülemedi.”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan. Olay patladıktan sonra Emre Belözoğlu ve Arda Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gittiler. Durumu anlatıp yardım istediler. Bunun üzerine banka yönetimine Cumhurbaşkanlığından telefon açıldı ve “bu çocukların” mağdur edilmemesi istendi.”

Banka yönetimi ise “Ellerinde belge ve bankada bununla eşleşen kayıt var ise hemen öderiz. Ama belge yok ise ve kayıtlarda yatan paralar görünmüyorsa ödeme yapmamız mümkün değil. Dava açsınlar davayı kazanırlarsa seve seve öderiz. Aksi takdirde zimmet ve hatta bir anlamda irtikap suçu işlemiş oluruz. Ne yazık ki ödeme yapmamız mümkün değil” yanıtını verdi.”

“Yani Cumhurbaşkanı’nın arzusunun yerine getirilmediği bir yerde Mehmet Ağar, Terim’i kurtarmış olamaz. Sonuçta bence “uzuuuuun” bir dava süreci olacak. Bittiğinde olayı hatırlamıyor bile olabiliriz.”

“Bu dolandırıcılık operasyonunda Seçil Erzan’ın en önemli kozu Fatih Terim ile olan yakınlığıdır Terim, avukatı Gürol ile Seçil’i tanıştırmış hatta kimine göre söz kesilmiş, kimine göre nişan bile takılmıştır. (Terim’in avukatı Seçil Erzan ile kendisini tanıştıranın Terim olduğunu, bizzat kendisi arayarak anlattı. Çünkü ben Terim ile Erzan arasındaki yakınlığın nedenini avukatı olduğunu düşünüyordum tam tersi olduğunu bizzat Gürol Bey’in beyanından öğrendim)”

“Terim ile Seçil Erzan iş dışında da görüşüyorlar, ailece tanışıyorlardı. Hatta Seçil Erzan, Bozcaada’da Fatih Terim için bir davet düzenlemiş, davetin yemeklerini Çanakkale’nin ünlü ve çok pahalı balık lokantası Yalova Restaurant hazırlayıp servis etmişti. Muhtemelen Fatih Terim, hayatının en pahalı balığını Bozcaada’da yemiş ve hesabı ona güvenen futbolcularla beraber ödemiş oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x