Yargı’da eski aşklar ortaya çıktı! ‘Kimsenin hiçbir şeyi olamayacağımı hissediyorum’

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 81’inci bölümüyle ekrana geldi.

‘YARGI’ GÜÇLENDİ!

Alican Yücesoy, Naşit Özcan, Sermet Yeşil ve Ayşegül Cengiz, dizinin pazar akşamı ekrana gelecek olan 81’inci bölümünde izleyici karşısına çıktı. Alican Yücesoy polis memuru Fırat, Naşit Özcan Başsavcı Ertuğrul, Ayşegül Cengiz Başsavcı özel kalemi Asiye, Sermet Yeşil ise Metin Amir’in (Hüseyin Avni Danyal) şehit olmasından sonra yerine gelen Kubilay Amir karakterine hayat veriyor.

‘KİM OLDUĞUNU BİLİYORUM’

Ilgaz, Atilla’yı gördükten sonra Ceylin’e ‘Kim olduğunu biliyorum ama senin koruduğun kişi değil’ dedi. Ceylin de meraklı gözlerle kim olduğunu sorsada cevabını alamadı. Arabada giderken Ceylin çok ısrar edince Ilgaz parçaları nasıl birleştirdiğini anlattı. Ceylin duyduklarına çok şaşırsada Ilgaz’ın yanından gizlice Yekta’ya mesaj atarak aileyi uyarması gerektiğini söyledi.

MERDAN KADİR’IN KASASI BULMAKTA KARARLI

Kadir Adarlı’nın yanından ayrılan Merdan, Osman’ı da yanına alarak Kadir’in tarif ettiği yere gitti. Kadir yanından ayrılmadan önce Merdan’dan eşi ve kızından uzak durması için söz istesede Merdan sesiz kaldı.

OSMAN’IN ÜMİDİ KIRILDI

Merdan’ın Kadir’in parasının peşinde olduğunu öğrenen Osman bir an ümitlenerek Merdan’ın parayı alınca kendisi ile paylaşacağını düşündü. Osman övgü dolu sözlerle Merdan’a yaklaşırken paranın Kadir’in mahvettiği hayatlar için harcanacağını öğrenince üzgün bakışlarla Merdan’ı arkasından bakmakla yetindi.

CEYLİN VE ILGAZ’DAN DOSYA TARTIŞMASI

Ilgaz’ın Atilla’nın dosyasını almak istediğini öğrenen Ceylin sinirden küplere bindi. Ilgaz ve Ceylin aynı dosyaya bakamadıkları için kendisinin bu dosya da saf dışı kalmasını istemedi. Mercan’ı aramadığı için hala Ilgaz’ı suçladığını ifade etti. Ceylin’in söyledikleri Ilgaz’ı çok kırdı.

Baba…

Defne rüyasında Metin Amir’i hissetmesi üzerine sevindi. Defne, ‘Baba… Baba…’ diye seslenirken uyandı ve rüya olduğunu farkedince üzüldü. O anda evden gelen sese doğru gidince Çınar’ın eve geldiğini gördü. Çınar’ın yine gideceğini öğrenince ona küssede, Çınar kardeşinin gönlünü aldı.

KUBİLAY’IN GÖZÜ EREN’İN ÜSTÜNDE

Metin Amir’in vefatından sonra yerine atanan Kubilay Amir Emniyet’te gözlemler yaparak göreve başladı. Disiplinli yapısıyla dikkat çeken Kubilay, Eren komiserin davranışlarını ve hareketlerini sürekli gözlem altında tutuyor.

ASİYE, ILGAZ’A SERT ÇIKTI

Yeni atanan Başsavcı Ertuğrul’un özel kalemi Asiye telefonda konuştuğu Ilgaz’ın dosya talebine ilk başta bakacağız diyerek erteledi. Sonrasında Ilgaz, Asiye ile bizzat görüşmek istedi. Asiye dün sizin yüzünüzden mesai yapmak zorunda kaldık, başsavcıda böyle taleplerden hiç hoşlanmaz diyerek Ilgaz’ı tersledi.

ESKİ SEVGİLİ ORTAYA ÇIKTI

Ceylin incelediği kayıp çocuk dosyasından ötürü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne gitti. Emniyet’te eski sevgilisi polis memuru Fırat’la karşılaşan Ceylin çok şaşırdı. Karşılıklı olarak konuştuklarında Fırat’ın en son ne zaman görüştüklerini tarihi tarihine hatırlaması dikkatten kaçmadı. Kayıp çocuğun annesinin evine beraber geldiklerine Ilgaz’la karşılaştılar. Fırat evin içinde çocuğun günlüğünü buldu. Ceylin istedi, Fırat oyun oynar gibi vermek istemezken odaya Ilgaz geldi ve günlüğü aldı. Ilgaz yaşadıklarından sonra sinirlendi.

OSMAN, ZÜMRÜT’ÜN PEŞİNDEN GİTTİ

Osman, havalimanında müşteri beklerken bir dönem çok aşık olduğu ancak arkasında durmadığı Zümrüt’ü gördü. Osman peşinden giderek karşısına çıkana kadar bekledi. Zümrüt, “Biriyle tanıştım bir iş adamı, yaşı vardı, çok mutlu etti beni, hep el üstünde tuttu biliyor musun? Ama iki yıl önce vefat etti. Tüm mirasıda bana kaldı o yüzden” dedi. Yemek masasından kalkarken Osman hesabı ödemek istesede hesabı görünce duraksadı. Osman’ın parası olmadığını anlayan Zümrüt hesabı ödedi. Osman taksiyle eve bıraktığında Zümrüt bir miktar parayı Osman’ın eline sıkıştırdı.

FIRAT ÇOCUĞU BULDU

Günlüğü okuyan Fırat çocuğun babası onu kızdığına bodrum katta kendine gizli bir yer yaptığı ve oraya yattığını öğrendi. Günlüğün peşinden giden Fırat kayıp çocuğu buldu.

CEYLİN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Ilgaz’ın Fırat’ı neden söylemediğine dair düşünceleri ifade ettiğinden sonra Ceylin gözyaşlarını tutamadı. Ceylin şu ifadeleri kullandı:

Hayatım boyunca varlığımdan, dobralığımdan eleştirildim. Hain oldum, kırıcı oldum, iş çeviren oldum, iş bitiren oldum. Aklına gelebilecek ne kadar olumsuz sıfat varsa hepsi üstüme yüklendi. Sanki hep en yanlışı ben yapacakmışım gibiydi. Çocukluğumda da bu böyleydi. Aylin ile kavgalarımda, bir bardak kırıldığında sanki sorumluluk bendim mesela. Tozu alınmamış televizyonun, yıkanmamış masa örtüsünün, asılmamış çamaşırların ne bileyim pişmemiş yemeğin… Hayatım Ceylin diye başlayan imalı cümleler ile geçti ve ben bir süre sonra buna inanmaya başladım biliyor musun? Ne kadar kötü biri olduğuma. Dedim ki kendime sen yalancısın Ceylin. Bu kadar insan bunu söylüyorsa sana sen yalancısındır dedim ve kendi yaradılışımı sevmeye çalıştım. Ta ki sen karşıma çıkana kadar. Seninle tanıştıktan sonra altüst oldum. Kendimi hayatımı, bütün dürüstlüğümü sorgulamaya çalıştım. Ben senin için değişmeye çalıştım Ilgaz ve bütün motivasyonum sana olan sevgim ve inancımdı. Hayatımda ilk defa içimdeki köksüz Nilüfer’i ben sana demirledim ve sen şimdi karşıma geçmiş bütün suçlayıcı bakışlarınla bana kendimin ne kadar yalnız olduğunu hissettirdin. Kimseye güvenemeyeceğimi güvenilmez olduğumu. Aslında kimsenin hiçbir şeyi olamayacağımı hissediyorum. Teşekkür ederim sevgilim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir