Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Resmen Açıklandı: Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Adayı

Tüm Türkiye’nin merakla takip ettiği, 2 Mart Perşembe gününden bu yana inanılmaz trafiklerin yaşandığı Millet İttifakı kanadında anlaşma sağlandı. Bugün Saadet Partisi Genel Merkezi’nde yapılan son toplantı sonrasında Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı resmen belli oldu. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı. 

2 Mart Perşembe günü yapılan Altılı Masa toplantısı sonrasında ‘Mansur Yavaş’ ve ‘Ekrem İmamoğlu’ tercihleri kabul görmeyen Meral Akşener masadan kalkmış, sonrasında yapılan uzun görüşmeler ve konuşmalar sonrasında İYİ Parti lideri Meral Akşener de bugün Saadet Partisi Genel Merkezindeki Altılı Masa toplantısına katılmıştı.

16:00’da başlayan Altılı Masa toplantısında tüm paydaşlar ortak karara vardı ve Millet İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Belli oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Demokrat Parti’den oluşan Altılı Masa’nın 13. Cumhurbaşkanlığı için adayı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı KEMAL KILIÇDAROĞLU oldu.

Saadet Partisi Genel Merkezi’nde yaşanan tarihi gün için binlerce insan o anları canlı olarak takip etti.

Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklaması:

‘Değerli kardeşlerim, sayın genel başkanlarıma hepinizin huzurunda teker teker teşekkür ediyorum. Yunus Emre ‘bölüşürsek tok oluruz bölünürsek yok oluruz’ der. Türkiye’nin bütün renklerini aynı sofrada buluşturmak için yola çıktı. 

Bu sofra Halil İbrahim sofrasıdır. Bizim soframız barışın sofrasıdır. Allahın izniyle bunu hep birlikte başaracağız. Biz Millet İttifakı olarak Türkiye’yi istişare ile yöneteceğiz. 

Diğer partilerin genel başkanları Cumhurbaşkanı yardımcısı olacaktır. ‘

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir