Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanlığı yarışını değerlendirdi: İki adaya da eşit mesafedeyim; aynı tweeti atmalarını rica ettim

Bugün PM toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun İstanbul İl Başkanlığı’na adaylığını ilan eden Cemal Canpolat ve Özgür Çelik’e eşit mesafede durduğunu söyleyerek, “Her iki adayla da aynı yerde fotoğraf çektirdim ve aynı içerikte tweet atmalarını rica ettim” dediği belirtildi. 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut Parti Meclisi (PM) son kez toplandı. Toplantıda büyük kurultay için 4-5 Kasım, tüzük kurultayı için 25- 26 Kasım tarihleri belirlendi. Kongreden sonra belirlenecek yeni parti yönetiminin tüzük kurultay tarihini değiştirebileceği belirtildi.

Gazete Duvar’dan Ceren Bayar’ın haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 buçuk saat süren parti meclisi toplantısının başlangıcında kısa bir konuşma yaptı ve parti içi tartışmaların görünür olmasına dair eleştirilerini iletti. Başta İzmir il kongresi olmak üzere il kongrelerinde çıkan arbedelerin tasvip edilemez olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, PM üyelerine “parti içi tartışmalara gömülmüş bir görüntü vermeyin” mesajını verdi.

İmamoğlu’nun adaylığı

Kılıçdaroğlu’nun İstanbul il başkanlığı yarışında nerede durduğu da PM toplantısında konuşuldu. Kılıçdaroğlu, adaylığını ilan eden iki isim Cemal Canpolat ve Özgür Çelik’e eşit mesafede durduğunu söyleyerek, “Her iki adayla da aynı yerde fotoğraf çektirdim ve aynı içerikte tweet atmalarını rica ettim” dedi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul İl kongresine ilişkin de, “Kim kazanırsa kazansın çıkıp ‘Ben CHP İstanbul il başkanıyım. Ekrem Bey’i yeniden belediye başkanı yapacağım’ demeli’ ifadelerini kullandı.

Değişimciler “tahrik edici” söylemlerden rahatsız

Devam eden il kongrelerine dönük ‘değişimciler’ ve ‘genel merkezcilerin’ yürüttüğü çalışmaların gündeme geldiği toplantıda değişim talebiyle öne çıkan isimler, kendilerine yönelik tahrik edici, kırıcı ifadelere son verilmesini istedi. Değişim talep eden PM üyeleri kurultay sürecinde kendilerini hedef alan söylemlerin partiye zarar verdiğini belirterek herkesin sorumlu davranması gerektiğini söyledi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x