İngiltere vize ücretlerine zam

İngiltere, 4 Ekim tarihi itibarıyla ziyaretçi ve öğrenci vizesi dahil vize ücretlerini artıracak. İngiltere İçişleri Bakanlığı’ndan yeni ücretlere ilişkin yapılan açıklamaya göre, yapılan zamla birlikte, 6 aydan daha kısa süreli ziyaretçi vizesi 15 pound artarak 115 pound, yani yaklaşık 4 bin lira olacak. İngiltere dışından öğrenci vizesi için yapılacak başvurularda ise istenen ücret 127 pound artırılarak 490 pounda yükseltilecek.

Temmuz ayında İngiltere hükümeti çoğu çalışma ve ziyaretçi vizesine yüzde 15 zam geleceğini duyurmuş, öncelikli vizeler, eğitim vizeleri ve sponsorluk sertifikalarında bu artışın en az yüzde 20 olacağı bilgisi paylaşılmıştı. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, yapılan vize başvuru ödemelerinin bakanlığın ‘sürdürülebilir bir göç ve vatandaşlık sistemini yürütebilmesi için yaşamsal bir rol oynadığı’ ifade edildi.

10 YILLIK VİZE BAŞVURUSU 963 POUND

Bu bağlamda, 4 Ekim itibarıyla İngiltere için alınacak 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık ziyaretçi vizelerinin başvuru ücretlerine, sağlık vizesi başvuru ücretlerine, İngiltere vatandaşı olarak kaydolma ve vatandaşlık başvurusu ücretlerine de zam gelecek. Buna göre, 2 yıllık vize başvurusu 400 pound, 5 yıllık vize başvurusu 771 pound ve 10 yıllık vize başvurusu 963 pound olarak fiyatlanacak. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x