Bir Soru Fark Yaratır! 2023 TYT ve AYT Sınavlarında Fark Yaratan 10 Konu

2023 yılında AYT ve TYT sınavında bu konulardan gelen sorular oldukça seçici ve fark yaratan sorular oldu. 

Hadi sen de bu konuların neler olduğuna bir göz at! 

1. Polinomlar!

2023 AYT’nin Matematik sorularındaki Polinom sorusu oldukça zor ve seçici bir soru olmuştu. Polinom soruları sınavlarda genellikle seçici olmaları ile fark yaratıyor.

2. Kirişler Dörtgeni!

Yine 2023 AYT soruları içerisinde Kirişler Dörtgeni konusundan gelen soru, öğrenciler bakımından seçici bir soru olmuştu. Birçok öğrenciyi bu sorunun zorladığını biliyoruz.

3. Divan Edebiyatı ve Şiir Bilgisi!

2023 AYT’de yer alan divan edebiyatı ve şiir bilgisi ile ilgili sorular, son senelerde sınavın en önemli belirleyicisi olmuştur.

4. Momentum!

Yine 2023 AYT’nin Fizik kısmında sorulan Momentum soruları sınavdaki seçici sorular arasında yer alıp öğrencilerin fark yaratmasına imkan tanımıştır.

5. Türkiye’nin Enerji Kaynakları!

Coğrafya alanının bu konusundan gelen sorular yine sınavda seçici sorular arasında yer almıştır.

6. Yazım Kuralları ve Noktalama işaretleri!

2023 TYT’nin Türkçe kısmında geçtiğimiz senelere kıyasla bu konudan daha fazla soru gelmesi sınavda bu konuyu iyi bilen öğrencelerin fark yaratmasını sağladı.

7. Basınç ve Kaldırma Kuvveti!

2023 TYT’sine baktığımız Fizik dersinin Basınç ve Kaldırma Kuvveti konusundan gelen bir sorunun oldukça seçici olduğunu ve fark yarattığını görebiliriz.

8. İnkılap Tarihi!

2023 TYT’sinin Tarih kısmında Kazım Karabekir ile ilgili doğrudan kronoloji bilgisi isteyen detay soru oldukça seçici ve fark yaratan bir soru olmuştur.

9. Aydınlanma!

2023 TYT’sinin bir diğer seçici sorusu da Fizik alanından gelmiştir. Aydınlanma ünitesinden gelen soru, konuyu iyi bilen öğrenciler bakımından fark yaratmıştır.

10. Paragraf!

2023 TYT’nin Türkçe paragraf soruları arasında oldukça çeldirici şıklara sahip sorular mevcuttu. Bu paragrafları dikkatli okuyan ve en iyi anlayan öğrenciler haliyle fark yarattılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x